Blog

İyi Bir logo Tasarlamanın 6 Kuralı

İyi bir logo tasararımının sahip olması gereken 6 nitelik vardır.

Özgünlük: özgün olmak kişinin kendi fikirleriyle yeni bir şeyler ortaya koymasıdır. Özgünlük bir nevi yaratıcıklık da denebilir. Bu yüzden iyi bir logo hazırlamak istiyorsanız hazır şablonlar kullanmak yerine müşterinizi yansıtacak türde logolar tasarlayabilirsiniz.

Açık ve Net: Hazırlanan logolar kitleye iletilmesi gereken mesaj ve fikirleri açık ve net bir biçimde olmalı. Verilmek istenen mesajlar bulandırılmadan, tasarımı yormadan sunulmalıdır. Logo öz ve basit olmalıdır.

Ölçeklenebilirlik: Logo tasarlarken en önemli unsurlardan biri de ölçeklenebilirliktir. Logoyu ne kadar özgün ve yaratıcı yapmış olursak olalım eğer ölçeklendirilmemişse bir işe yaramaz. Iyi bir logo yeniden boyutlannabilir olmalıdır. Ölçeklendirme yapabilmek için de vector konusunda bilgili olmanız gerekir. Vektörler üst derece ölçeklendirme sağlamaya, yaptıpınız tasarımların yeniden boyutlandırmata eğilimlidir.

Siyah ve beyaz da bir seçenektir: tasarımlarınızın renkli olmak zorunda değildir. Tasarımın özüne göre siyah beyaz da kullanılabilir.

Unutulmaz: iyi bir logo akılda kalıcı olandır.

Zamansız yapın: logonuz belirli bir zaman dilimini etkileyecek şekilde olmamalıdırlogolarınız her zaman çağın dışında olmalıdır. Yaptığınız tasarımlarda tarz dışına çıkmayacak şekilde doğru tasarımı bulmaya çalışın.

Detaylı Bilgi Al ve Sipariş Et


  • /