Blog

Logo, Logotype Tasarımı

Logo, Logotype Tasarımı; iyi bir logo tasarımı şirketlerin kendilerine ticaret dünyasında iyi bir yer oluşturmasının ilk adımını oluşturur.

Logo NEDİR?

Bir şirketin, ürünün, hizmetin ya da tüzel yapının karakterini temsil eden grafik sembollere verilen isimdir. (Görsel Grafik Tasarım Sözlüğü Litaratür 2014 )

Logotype Logotip NEDİR?

Logotype veya Türkçe kullanımı ile Logotip ait oldukları örgütü doğrudan ismiyle tanımlarlar ve bu isimler, söz konusu örgütün güçlü yönlerini veya anlayışlarını ifade edecek karakterler kullanarak yazılırlar. (Görsel Grafik Tasarım Sözlüğü Litaratür 2014 )

Kabaca tanımlayacak olursak logo, markanızı veya sizi tanımlayan bir simge ama asla bir resim değil, Logotype ise bu tanım dahilinde hazırlanmış bir yazı biçimidir.
Tasarımcı, bir logo veya logotype tasarımı yapmadan önce bir çok farklı bilim ve sosyal konuları inceler ve tasarımcı süzgecinden geçirerek ortaya eskiz tasarımlar çıkartır, nihai tasarım müşteri yorumlarının da eklenmesi ile ortaya çıkar.


Kendini iyi anlatmış bir müşteri eskiz tasarımlardan itibaren hayal ettiği logo, logotype tasarımının oluştuğunu görmeye başlar.

Logo siparişi verirken dikkat etmeniz gerekenler;
Markanızı veya sizi en iyi ne tanımlıyor? Bu sorunun cevabını vermeniz bizim için yeterli olur. Bazı durumlarda çoğu müşterimiz gibi bir peçeteye bir şeyler karalayıp veya İnternet araştırması ile sevdiğiniz ve sevmediğiniz, sektörünüze, hizmetinize uygun logo örneklerini derlemenizde aslında sizi anlamamız için iyi bir yoldur. Bizler size iki veya üç tasarım örneği yaparak ilk sunumu gerçekleştiririz. İlk sunumun ardından sizinde yorumlarınız ile nihai tasarıma doğru süreç başlamış olur.

Detaylı Bilgi Al ve Sipariş Et

  • /