Blog

Evden Ziyaret Edilebilecek Sanat Etkinlik Platformları

Sosyalleşmekten uzak olduğumuz şu günlerde evden sosyalleşmek ve sanat etkinliklerine katılmak isteyenler için dijital ortamda sanatsal etkinlik platformları bulunmakta. Bu platformlara girebilmek için bilgisayarınız veya akıllı cep telefonunuzun olması yeterli. İşte bazı sanatsal etkinlik platformları:

SOCIAL DISTANCING FESTIVAL; Bu platformda, operadan dansa, tiyatrodan drag performanslarına kadar çok geniş bir skalada canlı yayınlanan ya da kayıtlı etkinliğe ulaşmanız mümkün. Platformda sanat performansları ve okumalar da yer alıyor.
https://www.socialdistancingfestival.com/

LIVE MUSIC ARCHIVE; Internet Archive platformunda yer alan Live Music Archive, 220 binden fazla adet canlı müzik ve konser yayınına ev sahipliği yapan bir platform. ABD’deki konser evlerinin arşivlerini de bulabileceğiniz bu muhteşem arşiv, size keyifli zamanlar vadediyor...
https://archive.org/details/etree

BECKETT BY BROOK; Théâtre des Bouffes du Nord’un vimeo kanalı üzerinden Samuel Beckett'in yazdığı, Peter Brook ve Marie-Hélène Estienne yönettiği Beckett by Brook oyununu izlemeye ne dersiniz? https://vimeo.com/398851333?fbclid=IwAR3PJTKJny7S-jnBeVF8mc7FS5qgBmW03eeN9k8paoOW0v5HcXzrfR0rpT8

IDFA DOCUMENTARIES; International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) sitesinde, mevcut belgesellerini ücretsiz olarak kullanıcılara açmış durumda. Şu anda festivalin sitesi üzerinden ücretsiz olarak 308 belgesele erişebileceğinizin müjdesini verelim.
https://www.idfa.nl/en/collection/documentaries?page=1&filters= 

GENCO ERKAL YOUTUBE KANALI; Dünyadaki birçok sanat platformunun yanında, usta tiyatro sanatçısı, Genco Erkal da, kişisel YouTube kanalında Yalınayak Sokrates, Can Yücel’den Şiirler, Karlı Kayın Ormanında, Hazreti Dangalak, Marx’ın Dönüşü gibi oyunlarını ücretsiz olarak yayına açmış bulunuyor. İzlemek isteyenler, Genco Erkal’ın kanalına abone olup izleyebilir.
https://www.youtube.com/channel/UC-fLrQ_62vO9pJrATAE6RUA/videos


  • /