Notice: Undefined index: PageNo in /home/u7623038/orkunozan.com.tr/modules/functions.php on line 25

Notice: Undefined index: PageNo in /home/u7623038/orkunozan.com.tr/modules/functions.php on line 26

Warning: A non-numeric value encountered in /home/u7623038/orkunozan.com.tr/views/page_BlogPage.php on line 17
Blog

İşletmeler İçin Kurumsal Kimlik Tasarımı

İşletmelerin büyüklüğü ne olursa olsun kurumsal kimliğe ihtiyacı vardır. Çünkü oluşan her marka büyüme potansiyeline sahiptir ve bunu da işletmenin doğru tanıtılmasıyla sağlayabilirler.

Devamını Oku

Kutuların Markalara Desteği

Kutular hemen hemen her sektörde kullanılmasından dolayı daha çok insana ulaşması ve daha çok kişiyle bağlantı kurması açısından marka tanınırlığı ve imajın artırılması konusunda firmalara büyük destek sağlar. Kutuların üzerinde yer alan kurumsal kimlik ve logo sayesinde markanın akılda kalıcılığı artırır. Karton kutu, sıvamalı kutu, ofset baskılı kutu, oluklu kutu, mukavva kutu olmak üzere çeşitleri vardır.

Kutu modelleri

• Hamburger kutusu

Devamını Oku

Şık Tasarımlı Takvimlerle Planlarınıza Güzellik Katın

Takvimler hayatımızı kolaylaştıran, planlı programlı yaşamaya yarar sağlayan bir eşyadır. Hemen hemen her mekanda kendine yer bulan takvimler daha çok planlama yapılırken kullanılır. Takvimlerin birçok çeşidi vardır. Duvar takvimi, Sümen takvimi, Piramit takvim, Gemici takvimi, Masa takvimi, yıllık plan takvimi, vb.

Takvimleri farklı ürünler üzerinde kullanmak da mümkündür. Bunlar: Takvim yapraklı magnet, takvimli cetvel, takvimli kartvizit.

Takvim Çeşitleri:

Duvar Takvimi: Daha çok evlerde kullanılan bir takvimdir.

Sümen Takvimi: Masa üzerinde kullanılmak amacıyla üretilen bu takvimler not ve randevuların yazılması için hafta ve saat şeklinde tasarlanmış takvim çeşididir. Bu takvimler 52 hafta, her hafta bir sayfa olarak tasarlanır. Her gün içinde mesai saatleri yazılmaktadır.

Piramit Takvim: Masa üstünde kullanılan pratik bir takvimdir. Üçgen takvim olarak da adlandırılır. Üzerine not alma imkanı da sağladığı için ofislerde sıkça tercih edilir.

Gemici Takvimi: Denizcilik şirketleri tarafından sıkça tercih edilse de ofislerde de sık sık rastlanmaktadır. Bu takvimde önce ay ve sonraki ay aynı yaprakta görülebilir. Bulunulan ayın üstüne önceki ay sonrasına sonraki ay yerleştirilmiştir.

Masa Takvimi: Masaların vazgeçilmez öğelerinden olan masa takvimleriyle markanızla yıl boyunca müşterilerinizin yanında olursunuz.

Yıllık Plan Takvimi: poster şeklinde kuşe kağıda basılan bu takvimle bütün bir yılınızı planlayabilir, unutmayı engelleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al ve Sipariş Et

Devamını Oku

Logo, Logotype Tasarımı

Logo, Logotype Tasarımı; iyi bir logo tasarımı şirketlerin kendilerine ticaret dünyasında iyi bir yer oluşturmasının ilk adımını oluşturur.

Logo NEDİR?

Bir şirketin, ürünün, hizmetin ya da tüzel yapının karakterini temsil eden grafik sembollere verilen isimdir. (Görsel Grafik Tasarım Sözlüğü Litaratür 2014 )

Logotype Logotip NEDİR?

Logotype veya Türkçe kullanımı ile Logotip ait oldukları örgütü doğrudan ismiyle tanımlarlar ve bu isimler, söz konusu örgütün güçlü yönlerini veya anlayışlarını ifade edecek karakterler kullanarak yazılırlar. (Görsel Grafik Tasarım Sözlüğü Litaratür 2014 )

Kabaca tanımlayacak olursak logo, markanızı veya sizi tanımlayan bir simge ama asla bir resim değil, Logotype ise bu tanım dahilinde hazırlanmış bir yazı biçimidir.

Devamını Oku

Masaüstü Pleksi İlanları ile Masalara Yeni Düzen Getirin

Masaüstü pleksiler başta restoran ve kafeler olmak üzere pek çok işletme tarafından kullanılır. Pleksiler içerisine yerleştirilen ilanlar özel boyutlarda hazırlanır. Pleksi ilanlar sayesinde istenilen ürün ön plana çıkarılabilir, menüler masalarda sergilenip dikkat çekilebilir.

Pleksi ilanları etkinlik, açılış, sergi ve çeşitli organizasyonlarda da çok sık karşımıza çıkmaktadır. Burada pleksi ilanları daha çok bilgilendirme amacıyla kullanılmaktadır.

Masaüstü pleksi ilanları 350 gr mat kuşe kağıda 4+4 renk renk kullanılarak çift yönlü olacak şekilde basılır. Bu şekilde iki taraftan da rahatlıkla görülebilir ve vermek istediği mesaj alınabilir.

Detaylı Bilgi Al ve Sipariş Et

Devamını Oku

Her İhtiyaca Uygun Rozetler

Rozetler marka temsil açısından çok önemli birer ayrıntıdır. Her daim yanımızda olan insanların dikkatini çeken rozetlerin birçok çeşidi mevcuttur.

Damla rozet: Dökme rozet tekniğinin mümkün olmayan renk geçişlerinin çok olduğu logoların birebir uygulandığı rozetlerdir.

Devamını Oku

Kaliteli Dijital Etiket Baskısı ve Yüksek Üretim Teknolojisi

Dijital baskı ve dijital kesim sayesinde kuşe kağıda ‘’bıçaksız’’ etiket baskısı ve şekilli kesimi..

Devamını Oku

Görsel Reklam Tasarımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Görsel reklam tasarımlarınızda, hedef kitlenizin ilgisini ve dikkatini çekecek tasarımlar olması, size geri dönüşümleri artıracaktır. Tüketicilerin ilgisini yakalamak, mesajınızı doğru iletebilmek ve tüketicileri bir eyleme geçirebilmek için reklam ajansınızın bilgi ve tecrübelerinden eminseniz, seslerine kulak veriniz... :)

Devamını Oku

Hazır Web Siteleri Web Tasarımı Bitiriyor Mu?

Web tasarımı hakkında bilgisi olmayan insanlar da artık tema, şablon ve frameworkleri kullanarak web sitesi tasarlayabilir hale geldi. Nasıl mı? Sürükle bırak yöntemiyle. Ancak bu programı kullanan kişilerin kodlama ve duyarlı web tasarımı hakkında bilgisi yoktur.

Peki hazır web siteleri deneyimli tasarımcıların elinden çıkmış web tasarımlarının sonunu getirir mi? Tabiki hayır. Çünkü deneyimli bir tasarımcı hazır web sitesi şablonlarını müşterinin ihtiyaçlarına göre özelleştirip bambaşka bir tasarım ortaya koyabilir. Bu sayede yeni bir şey ortaya koymak için harcanılan zamandan tasarruf etmeye ve müşteriyi bekletmeme açısından da memnuniyet artırmaya olanak sağlar.

Web tasarımı sadece şablonlarla biten bir iş değildir. Doğru renk şeması seçmek, tasarıma uygun yazı tipi ve boyutu ayarlamak, sosyal medya kullanımını bilmek, SEO optimizasyonaları gibi konularda da bilgi sahibi olmak gerekir.

Devamını Oku

İyi Bir logo Tasarlamanın 6 Kuralı

İyi bir logo tasararımının sahip olması gereken 6 nitelik vardır.

Özgünlük: özgün olmak kişinin kendi fikirleriyle yeni bir şeyler ortaya koymasıdır. Özgünlük bir nevi yaratıcıklık da denebilir. Bu yüzden iyi bir logo hazırlamak istiyorsanız hazır şablonlar kullanmak yerine müşterinizi yansıtacak türde logolar tasarlayabilirsiniz.

Açık ve Net: Hazırlanan logolar kitleye iletilmesi gereken mesaj ve fikirleri açık ve net bir biçimde olmalı. Verilmek istenen mesajlar bulandırılmadan, tasarımı yormadan sunulmalıdır. Logo öz ve basit olmalıdır.

Ölçeklenebilirlik: Logo tasarlarken en önemli unsurlardan biri de ölçeklenebilirliktir. Logoyu ne kadar özgün ve yaratıcı yapmış olursak olalım eğer ölçeklendirilmemişse bir işe yaramaz. Iyi bir logo yeniden boyutlannabilir olmalıdır. Ölçeklendirme yapabilmek için de vector konusunda bilgili olmanız gerekir. Vektörler üst derece ölçeklendirme sağlamaya, yaptıpınız tasarımların yeniden boyutlandırmata eğilimlidir.

Siyah ve beyaz da bir seçenektir: tasarımlarınızın renkli olmak zorunda değildir. Tasarımın özüne göre siyah beyaz da kullanılabilir.

Unutulmaz: iyi bir logo akılda kalıcı olandır.

Zamansız yapın: logonuz belirli bir zaman dilimini etkileyecek şekilde olmamalıdırlogolarınız her zaman çağın dışında olmalıdır. Yaptığınız tasarımlarda tarz dışına çıkmayacak şekilde doğru tasarımı bulmaya çalışın.

Devamını Oku

Yeni Kurulan Şirketlerde Olması Gereken Baskılı Ürünler

Yeni kurulan şirketlerin sektördeki duruşunu ve yaptığı işlerdeki kalitesini gösterebilmesi ve geniş kitleye yayması çok önemlidir. Bunu yapabilmesi için de duruşunu ve kalitesini her ürününe yansıtması, baskılı baskısız kağıt ürünleri kısa sürede geniş kitlelerin aklında kalması için önemli bir etkendir.

Devamını Oku

Grafik Sanatları İçin Kimya

Grafik sanatı uygulamalarında kimyasal işlemler önemli roller üstlenebilir. “Grafik Sanatları İçin Kimya” kitabı basım sektörü ve okullarda meslek kimyası derslerinde kaynak kitap olarak tasarlanmış bir ders kitabıdır. Bu kitap kimya altyapısı olmayan kişilerin ilk üç bölümü okuyup anlayacağı düzeyde yazılmıştır. Diğer bölümler ise grafik sanatının çeşitli alanlarında yer alan kimya konularına doğru ilerlemektedir.

Kitabın ilk baskısı 2001 yılında GATF tarafından ABD’de yayımlanmıştır. Daha sonra 3 baskı daha yapılmıştır. Grafik sanatındaki uygulamaların çoğu kimyasaldır. Her ne kadar teknoloji ilerleyip yeni teknikler kullanılsa da bu alanda çalışacak kişinin temel kimya bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Kitap 10 bölümden oluşmaktadır, ilk bölümünde temel kimya konularına yer verilmiştir.

Kitapta geçen grafik sanatları uygulamalarında kullanılan kimyasallar ve kimyasal işlemler:

Devamını Oku

Her Amaca Uygun Kartpostallar

Kartpostallar yıllar önce daha sık kullanılan bir iletişim aracıdır. İnsanlar özel günlerinde iyi dileklerini iletmek ya da bir şeyini paylaşmak amacıyla kullanırlardı. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kartpostalların yerini kısa mesajlar, sosyal medya postları, e-postalar ve izinli e-posta reklamcılığı aldı.

Kartpostallar zamanla nostalji bir ürün olmaya başladı. Maliyet bakımından uygun fiyatlı olan kartpostallar birine hediye vermek ya da önemli bir etkinliğini duyurmak isteyenler için şık bir yol olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Firmalarda sektörde insanların aklında şık tasarımlarla kalmak istemelerinden dolayı iş ortakları ve müşterilerle iletişimlerinde kartpostalları kullanmayı tercih ediyorlar. Ayrıca günlük hayatında farklı olmak, nostalji yaşatmak isteyen insanlar da sevdiklerine yeni yıl, doğum günü ve tebrik kartı olarak kartpostal göndermeyi tercih ediyorlar.

Son zamanlarda kartpostal kullanım alanlarına bir yenisi daha eklendi. Düğün sahipleri katılımcılara hediye olarak çifte özel olarak basılmış kartpostallardan hediye etmeye başladı. Bu kartpostallar sayesinde katılımcılarda unutulmayacak birer anı bırakmış oldular.

Detaylı Bilgi Al ve Sipariş Et

Devamını Oku

Her Anımızda Yanımızda Olan Defterler

Okul hayatımızla başlayan defter alışkanlığımızdan ilerleyen yaşlarımızda da kopamıyoruz. Ancak defter kelimesini okul defterleri ile sınırlandırmamak gerekir. Okul defteri ile başlayan defterlere olan sevgimiz ilerleyen yaşlarda bloknot ve ajanda sevgisine doğru evriliyor ve hayatımızın hemen hemen her evresinde bize eşlik ediyorlar.

Defter çeşitleri:

Ajandalar:

Devamını Oku

Görsel Kurumsal Kimliklerini Düzenlediğimiz Markalar

İşte 2018 yılı kurumsal kimlik tasarım örnekleri;

Doğru Kurumsal kimlik tasarımları, markanızı öne çıkarmak için gereken en önemli etkendir.

Devamını Oku

Mekanlara değer katan prestijli sanatsal uygulamalar

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yayınlanan Vizyon dergisinin 2020 özel sayısı kapağından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin yer almaktadır. Derginin kapağında da görüldüğü üzere Sayın Çetin'in arkasında bir Atatürk Tablosu yer almaktadır. Bu tablo İbrahim Çallı tarafından 1935 yılında yapılmıştır.

Devamını Oku

Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş. Fotolyo ile Fotokitap Pazarına da Giriyor

Antalya’da prestijli kreatif çalışmalarıyla tanınan Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş., yeni fotokitap markası Fotolyo ile internetten fotokitap siparişi ve satışı gerçekleştiriyor. Fotolyo web sitesinde kanvas ve poster baskılar, takvimler, hediyelik ürünler, Atatürk temalı ürünler, 3D baskı kabartma resim de sipariş edilebiliyor.

Devamını Oku

Antik Sidenin Yeni Ev Sahipleri Halil Yılmaz 2018 Kitabı Kapak ve İç Tasarımları Ve Baskısı Orkun Ozan Medya Tesisinde Yapıldı

Antik Side'nin Yeni Ev Sahipleri, Halil Yılmaz’ in ilk yazarlık denemesi biyografi ve yakın tarih içten bir sohbet dili ile yazılmış kitap Girit’den Selimiye’ ye (Side) göç hikayesini anlatır iken Selimiye (Side) 1899 ile 1950 arası yaşamına ve aile hayatına bir pencere aralıyor. Orkun Ozan; tasarım ve matbaa üretimi ile yayıncılar ve yazarların da tercih sebebi oluyor. Digital baskı yöntemi ile 250 adet basılan kitap artık az adetli kitap basımının da yapılabildiğini göstermektedir. 280 sayfa ve sıvama kapak ile Antik Side'nin Yeni Ev Sahipleri, prestij kitapları arasında yerini alıyor.

Devamını Oku

2019 Aspendos Yılı Logo ve Film Tasarımları

Antalya’da turizmi çeşitlendirme ve 12 aya yayma projesi kapsamında ilan edilen Aspendos Yılı için logo tasarımı, görsel tasarımlar; gazete ilanları, poster ve afişler, billboard ve sosyal medya tasarımlarını yanında tanıtım videolarını Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş hazırladı.

Detaylı Bilgi Al ve Sipariş Et

Devamını Oku

Kâğıt Çantalar ile Doğayı Korumaya Yardımcı Olun!

Birçok üründe kullanılan plastik materyali, doğaya en fazla zarar veren atıklardandır. plastik poşetler doğaya bırakılmasından en az 1000 yıl sonra bu ürünlerin tamamen çözülmesi gerçekleşir. Kâğıt çantalar, yaklaşık 3 ay gibi bir sürede çözülür. Kâğıt çantalar, doğa için daha sağlıklıdır.

Devamını Oku

Antalya Gazetesi Himmet Öcal ile Unuttuğumuz Yanımız Sanat Röportajı Yaptı

Orkun Ozan Sanat Galerisi’nin Sahibi Himmet Öcal ile bu haftaki Eskimeyen Antalya’da, geçmişten bu güne sanatı konuştuk Sanatla olan bağınız nerede başlar nereye gider bilemem ama herkesin sanatla ilgili tanımı vardır.

Devamını Oku

Zamana Açılan Birer Kapı Olan Kütüphaneler Sanal Ortamda

Yeni normalle değişen yaşam şartlarımız kütüphane kültürümüzü de değiştirdi. Kitapların arasında kaybolduğumuz kütüphaneler yerini online kütüphanelere bıraktı. Kitapların o hoş kokusunu alamasak da aradığımız bütün kitaplara ulaşabileceğimiz online kütüphanelerden bazılarını sizin için derledik.

İNTERNET ARCHİVE; 15 milyondan fazla kitap ve farklı türde yazılı-basılı kaynağa ücretsiz ve tam metin olarak (İngilizce) erişebileceğiniz bir kütüphaneye gitmek ister misiniz? Dünyanın en büyük dijital kütüphanesi olan ve e-kitap arşivlerini herkesin kullanımına sunan “İnternet Archive”de yazılı-basılı kaynakların dışında, görsel, video, film, ses ve bilgisayar programları gibi materyaller de bulabiliyorsunuz.

Devamını Oku

Markanızı 2017 Yeni Yıla Hazırlayın

Farklı boyutlarda hazırladığımız takvim örnekleri, firmanızın görsel kurumsal kimliği doğrultusunda özelleştirilebilir.

Devamını Oku

Marek Brzozowski Resim Sergisi

“Marek Brzozowski Resim Sergisi”

Marek Brzozowski Resim Sergisi Sergi açılışımızı onurlandırmanızı dileriz.

Açılıs Kokteyli: 20 Nisan 2016 Çarşamba / 18.00

Devamını Oku

Evden Ziyaret Edilebilecek Sanat Etkinlik Platformları

Sosyalleşmekten uzak olduğumuz şu günlerde evden sosyalleşmek ve sanat etkinliklerine katılmak isteyenler için dijital ortamda sanatsal etkinlik platformları bulunmakta. Bu platformlara girebilmek için bilgisayarınız veya akıllı cep telefonunuzun olması yeterli. İşte bazı sanatsal etkinlik platformları:

SOCIAL DISTANCING FESTIVAL; Bu platformda, operadan dansa, tiyatrodan drag performanslarına kadar çok geniş bir skalada canlı yayınlanan ya da kayıtlı etkinliğe ulaşmanız mümkün. Platformda sanat performansları ve okumalar da yer alıyor.

Devamını Oku

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Yolculuğu

İstanbul Modern'in çevrimiçi eğitim programları sonbaharda da devam ediyor. 4-12 yaş arası çocukların hafta sonları katılacağı Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı 26 Eylül'de başlıyor. Programa Türkiye'nin her yerinden katılan çocuklar, müze uzmanları ile buluşup modern ve çağdaş sanat konularında bilgi ediniyor, tartışıyor ve sanatsal üretimler gerçekleştiriyor.

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, İstanbul Modern'in koleksiyonunda yer alan yapıtlar üzerinden, sanat tarihinden örneklere değinerek sanat akımlarını, teknikleri, üretim biçimlerini ve günümüz sanat çalışmalarını konu alıyor.

Farklı yaş grupları için düzenlenen program kavramların keşfedilmesi, sanat tarihindeki gelişmelere kısaca değinilmesi, çağımızın sanatsal üretimlerinden örneklerin değerlendirilmesi, müze koleksiyonundan bazı sanat çalışmalarının incelenmesi ve son olarak sanat uygulamasından oluşan etkinlikleri içeriyor.

Sekiz farklı atölye

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, sanatsal üretimlerde ele alınan konulardan ve çağdaş sanata dair farklı yaklaşımlardan ilham alan toplam sekiz farklı atölyeden oluşuyor.

"Nedir Bu Çağdaş Sanat?",

"Kendini Bir Sanatçı Gibi Anlat", "Figürün Öyküsü","Manzaranın Dönüşümü", "Lirik mi, Geometrik mi?", "İlham Veren Kübizm", "Hazır Nesnelerle Sanat" ve "Kodlarla Sanat" başlıklı atölyelerden oluşan program, çocukları modern ve çağdaş sanat tarihinde küçük bir yolculuğa çıkarıyor.

Katılımcı çocuklar bu atölye başlıklarından birini ya da dilediklerini seçerek kayıt yaptırabiliyor. Programda yer alan tüm atölyelere katılan çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı Katılım Belgesi veriliyor. Program kapsamında düzenlenen atölyelerden dördü ya da tamamına 18 Eylül'e kadar kayıt yaptıranlara da erken kayıt fırsatı sunuluyor.

Devamını Oku

Çamsakızı Çoban Armağanı

Çamsakızı çoban armağanı Antalya’nın belkide ilk hava fotoğrafı ajans başkanımız Himmet Öcal tarafından Antalya Barosu’na hediye edildi.

Devamını Oku

Picasso Ziyaretimiz Hürses Makalesinde

Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş. ekibinin, Antalya Kültür Sanat binasında, Picasso’nun eserlerinden oluşan “Kadın ve Boğa” temalı sergiye gerçekletirmiş olduğu ziyaretten bir kare, Antalya’mızın en önemli yerel gazetelerinden olan Hürses’te yayınlandı.

Devamını Oku

İş Bankası Müzesinden Sanal Sergi Evinizin Kasası İş Bankası Kumbarası

Türkiye İş Bankası Müzesi koleksiyonunda bulunan İş Bankası kumbarası ile ilgili fotoğraf, afiş, belge ve objeler bir araya getirilerek “Evinizin Kasası İş Bankası Kumbarası” başlıklı sanal bir sergi oluşturuldu. Özel bir altyapı kullanılarak hazırlanan sergi, dijital ortamda Türkiye İş Bankası Müzesi içerisinde modellenerek tasarlandı. Nesilden nesile para biriktirme alışkanlığını kazandıran kumbaranın serüveni www.issanat.com.tr adresinden çevrim içi gezilebiliyor.

Ülkemizde ilk kez Türkiye İş Bankası tarafından 1928 yılında dağıtılmaya başlanan kumbaranın hikâyesinin anlatıldığı sanal sergide izleyiciler teknolojinin desteğiyle nostaljik bir yolculuğa çıkıyor. Tetrazon Yapı İşleri ve Prodüksiyon tarafındantasarlanan sanal kumbara sergisi; İş Bankası Kumbaraları, Tasarrufu Teşvik İkramiyeleri, Kumbara Reklamları, Dış Mekân Reklamları, Kumbara ve Çocuk, Sergilerde Kumbara ve Dijital Kumbara başlıklarını taşıyan 7 bölümden oluşuyor. 360 derece sanal tur özelliği ile gezilebilen sergi mekânlarında metinleri dinlemek, videoları izlemek, dergi okuyabilmek ve yapboz gibi oyunlar oynayabilmek mümkün.

Devamını Oku

Dr. Öğr. Üyesi Ebru Nalan Sülün Türkiye de Çağdaş Sanat Koleksiyonculuğu

Dr. Ebru Nalan Sülün tarafından yazılan “Türkiye’de Çağdaş Sanat Koleksiyonculuğu” kitabı; Elgiz, Sabancı, Eczacıbaşı ve Kıraç koleksiyonlarının başlangıç, gelişme ve müzeleşme sürecinin Türkiye sanat piyasasına etkilerini konu ediyor. Türünün ilk örneği olarak Türkiye’de sanat koleksiyonculuğunun gelişimine, özel müzelerin kurulmasına dair kaynak arayanlar için tatmin edici bir içerik sunuyor.

Devamını Oku

Himmet Öcalin Antalya Müzesine Yeni Bina Yapılması ve Müze Alanının Genişletilmesi Konusunda Görüşleri Destek Buldu

Ajans Kurucumuz Himmet Öcal’ın 2012 yılında Kurucusu olduğu Antalya Sanayici İş Adamları Derneği’nde (ANSİAD) dile getirdiği Antalya Müzesi’ne yeni bina yapılması ve müze alanının genişletilmesi konusunda görüşleri destek buldu.

Devamını Oku

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerini Ağırladık

@AkdenizÜniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü #öğrencileri baskı teknikleri dersi kapsamında #matbaa mızı ziyaret ettiler.

Devamını Oku

Antalya Devlet Opera ve Balesi Yeni Sanat Sezonunu The Funtime Of The Opera ile Açıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2020-2021 sanat sezonunu muhteşem bir konser ile açıyor. “Operada hayalet değil, eğlence var” sloganıyla yola çıkan şef Musa Göçmen’in sahneye koyduğu “The Funtime of the Opera”, 19 Eylül 2020 Cumartesi akşamı saat: 20.30’da Kepez Belediyesi Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında belirlenen hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun hale getirilen oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilecek olan konserde Antalya DOB orkestrasını şef Musa Göçmen yönetecek.

Operanın 7’den 70’e herkes tarafından sevilmesini amaçlayan eserde, soprano Işılay Meriç Karataş ve Bilge Yılmaz, mezzo-soprano Medine Tuganova, tenor Göksay Yaran ve bariton Serhat Konukman solist olarak sahne alacak.

Fiyatları 50 ve 75 TL olan konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.

Devamını Oku

Online Sanat Organizasyonları

Evde kalmak zorunda kaldığımız ve gerekmedikçe dışarıya çıkmadığımız bu günler sanatseverleri oldukça üzdü. Ancak bu dönemde sanattan uzak kalmak için bir sebep yok çünkü sanat galerileri elinizin altında. Evden çıkmadan da bir çok sanat galerini gezebilirsiniz. Işte online gezebileceğiniz bazı sanat galerileri:

ART BASEL; 1970 yılında İsviçre’de küçük bir fuar olarak işe koyulan Art Basel, zaman geçtikçe dünyanın en iyi tanınan sanat fuarlarından biri olmayı başarmıştır.

Devamını Oku

Palmira Antik Kenti görüntüleri kalıntıları ve kültürel hatırasıyla kitap haline getirildi

"Çölün Gelini Palmira: Görüntüleri, Kalıntıları ve Kültürel Hatırasıyla" isimli eser kitapseverler ile buluştu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanan kitapta etrafı çöllerle çevrili yeşil bir vaha olan Palmira'nın IŞİD tarafından istilasının ardından yaralarını sarma sürecine ithafta bulunuluyor. Kitapta eski haritalar, çizimler, tablolar, fotoğraflar ve dijital görüntülerle bu kültür mirasının korunması ve yaşatılması amaçlanıyor.

Devamını Oku