Notice: Undefined index: PageNo in /home/u7623038/orkunozan.com.tr/modules/functions.php on line 25

Notice: Undefined index: PageNo in /home/u7623038/orkunozan.com.tr/modules/functions.php on line 26

Warning: A non-numeric value encountered in /home/u7623038/orkunozan.com.tr/views/page_BlogPage.php on line 17
Blog

Antalya Gazetesi Himmet Öcal ile Unuttuğumuz Yanımız Sanat Röportajı Yaptı

Orkun Ozan Sanat Galerisi’nin Sahibi Himmet Öcal ile bu haftaki Eskimeyen Antalya’da, geçmişten bu güne sanatı konuştuk Sanatla olan bağınız nerede başlar nereye gider bilemem ama herkesin sanatla ilgili tanımı vardır.

Devamını Oku

Kâğıt Çantalar ile Doğayı Korumaya Yardımcı Olun!

Birçok üründe kullanılan plastik materyali, doğaya en fazla zarar veren atıklardandır. plastik poşetler doğaya bırakılmasından en az 1000 yıl sonra bu ürünlerin tamamen çözülmesi gerçekleşir. Kâğıt çantalar, yaklaşık 3 ay gibi bir sürede çözülür. Kâğıt çantalar, doğa için daha sağlıklıdır.

Devamını Oku

Zamana Açılan Birer Kapı Olan Kütüphaneler Sanal Ortamda

Yeni normalle değişen yaşam şartlarımız kütüphane kültürümüzü de değiştirdi. Kitapların arasında kaybolduğumuz kütüphaneler yerini online kütüphanelere bıraktı. Kitapların o hoş kokusunu alamasak da aradığımız bütün kitaplara ulaşabileceğimiz online kütüphanelerden bazılarını sizin için derledik.

İNTERNET ARCHİVE; 15 milyondan fazla kitap ve farklı türde yazılı-basılı kaynağa ücretsiz ve tam metin olarak (İngilizce) erişebileceğiniz bir kütüphaneye gitmek ister misiniz? Dünyanın en büyük dijital kütüphanesi olan ve e-kitap arşivlerini herkesin kullanımına sunan “İnternet Archive”de yazılı-basılı kaynakların dışında, görsel, video, film, ses ve bilgisayar programları gibi materyaller de bulabiliyorsunuz.

Devamını Oku

Markanızı 2017 Yeni Yıla Hazırlayın

Farklı boyutlarda hazırladığımız takvim örnekleri, firmanızın görsel kurumsal kimliği doğrultusunda özelleştirilebilir.

Devamını Oku

Kaliteli Dijital Etiket Baskısı ve Yüksek Üretim Teknolojisi

Dijital baskı ve dijital kesim sayesinde kuşe kağıda ‘’bıçaksız’’ etiket baskısı ve şekili kesimi..

Devamını Oku

2019 Aspendos Yılı Logo ve Film Tasarımları

Antalya’da turizmi çeşitlendirme ve 12 aya yayma projesi kapsamında ilan edilen Aspendos Yılı için logo tasarımı, görsel tasarımlar; gazete ilanları, poster ve afişler, billboard ve sosyal medya tasarımlarını yanında tanıtım videolarını Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş hazırladı.

Devamını Oku

Antik Sidenin Yeni Ev Sahipleri Halil Yılmaz 2018 Kitabı Kapak ve İç Tasarımları Ve Baskısı Orkun Ozan Medya Tesisinde Yapıldı

Antik Side'nin Yeni Ev Sahipleri, Halil Yılmaz’ in ilk yazarlık denemesi biyografi ve yakın tarih içten bir sohbet dili ile yazılmış kitap Girit’den Selimiye’ ye (Side) göç hikayesini anlatır iken Selimiye (Side) 1899 ile 1950 arası yaşamına ve aile hayatına bir pencere aralıyor. Orkun Ozan; tasarım ve matbaa üretimi ile yayıncılar ve yazarların da tercih sebebi oluyor. Digital baskı yöntemi ile 250 adet basılan kitap artık az adetli kitap basımının da yapılabildiğini göstermektedir. 280 sayfa ve sıvama kapak ile Antik Side'nin Yeni Ev Sahipleri, prestij kitapları arasında yerini alıyor.

Devamını Oku

Marek Brzozowski Resim Sergisi

“Marek Brzozowski Resim Sergisi”

Marek Brzozowski Resim Sergisi Sergi açılışımızı onurlandırmanızı dileriz.

Açılıs Kokteyli: 20 Nisan 2016 Çarşamba / 18.00

Devamını Oku

Maliyet ve İnternet Reklamcılığı

Siz de reklamlardan geri dönüşlerinizi artırırken, reklam maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız internet reklamcılığı çalışmalarımızı tercih edebilirsiniz…

Devamını Oku

Evden Ziyaret Edilebilecek Sanat Etkinlik Platformları

Sosyalleşmekten uzak olduğumuz şu günlerde evden sosyalleşmek ve sanat etkinliklerine katılmak isteyenler için dijital ortamda sanatsal etkinlik platformları bulunmakta. Bu platformlara girebilmek için bilgisayarınız veya akıllı cep telefonunuzun olması yeterli. İşte bazı sanatsal etkinlik platformları:

SOCIAL DISTANCING FESTIVAL; Bu platformda, operadan dansa, tiyatrodan drag performanslarına kadar çok geniş bir skalada canlı yayınlanan ya da kayıtlı etkinliğe ulaşmanız mümkün. Platformda sanat performansları ve okumalar da yer alıyor.

Devamını Oku

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Yolculuğu

İstanbul Modern'in çevrimiçi eğitim programları sonbaharda da devam ediyor. 4-12 yaş arası çocukların hafta sonları katılacağı Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı 26 Eylül'de başlıyor. Programa Türkiye'nin her yerinden katılan çocuklar, müze uzmanları ile buluşup modern ve çağdaş sanat konularında bilgi ediniyor, tartışıyor ve sanatsal üretimler gerçekleştiriyor.

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, İstanbul Modern'in koleksiyonunda yer alan yapıtlar üzerinden, sanat tarihinden örneklere değinerek sanat akımlarını, teknikleri, üretim biçimlerini ve günümüz sanat çalışmalarını konu alıyor.

Farklı yaş grupları için düzenlenen program kavramların keşfedilmesi, sanat tarihindeki gelişmelere kısaca değinilmesi, çağımızın sanatsal üretimlerinden örneklerin değerlendirilmesi, müze koleksiyonundan bazı sanat çalışmalarının incelenmesi ve son olarak sanat uygulamasından oluşan etkinlikleri içeriyor.

Sekiz farklı atölye

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, sanatsal üretimlerde ele alınan konulardan ve çağdaş sanata dair farklı yaklaşımlardan ilham alan toplam sekiz farklı atölyeden oluşuyor.

"Nedir Bu Çağdaş Sanat?",

"Kendini Bir Sanatçı Gibi Anlat", "Figürün Öyküsü","Manzaranın Dönüşümü", "Lirik mi, Geometrik mi?", "İlham Veren Kübizm", "Hazır Nesnelerle Sanat" ve "Kodlarla Sanat" başlıklı atölyelerden oluşan program, çocukları modern ve çağdaş sanat tarihinde küçük bir yolculuğa çıkarıyor.

Katılımcı çocuklar bu atölye başlıklarından birini ya da dilediklerini seçerek kayıt yaptırabiliyor. Programda yer alan tüm atölyelere katılan çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı Katılım Belgesi veriliyor. Program kapsamında düzenlenen atölyelerden dördü ya da tamamına 18 Eylül'e kadar kayıt yaptıranlara da erken kayıt fırsatı sunuluyor.

Devamını Oku

Çamsakızı Çoban Armağanı

Çamsakızı çoban armağanı Antalya’nın belkide ilk hava fotoğrafı ajans başkanımız Himmet Öcal tarafından Antalya Barosu’na hediye edildi.

Devamını Oku

Picasso Ziyaretimiz Hürses Makalesinde

Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş. ekibinin, Antalya Kültür Sanat binasında, Picasso’nun eserlerinden oluşan “Kadın ve Boğa” temalı sergiye gerçekletirmiş olduğu ziyaretten bir kare, Antalya’mızın en önemli yerel gazetelerinden olan Hürses’te yayınlandı.

Devamını Oku

İş Bankası Müzesinden Sanal Sergi Evinizin Kasası İş Bankası Kumbarası

Türkiye İş Bankası Müzesi koleksiyonunda bulunan İş Bankası kumbarası ile ilgili fotoğraf, afiş, belge ve objeler bir araya getirilerek “Evinizin Kasası İş Bankası Kumbarası” başlıklı sanal bir sergi oluşturuldu. Özel bir altyapı kullanılarak hazırlanan sergi, dijital ortamda Türkiye İş Bankası Müzesi içerisinde modellenerek tasarlandı. Nesilden nesile para biriktirme alışkanlığını kazandıran kumbaranın serüveni www.issanat.com.tr adresinden çevrim içi gezilebiliyor.

Ülkemizde ilk kez Türkiye İş Bankası tarafından 1928 yılında dağıtılmaya başlanan kumbaranın hikâyesinin anlatıldığı sanal sergide izleyiciler teknolojinin desteğiyle nostaljik bir yolculuğa çıkıyor. Tetrazon Yapı İşleri ve Prodüksiyon tarafındantasarlanan sanal kumbara sergisi; İş Bankası Kumbaraları, Tasarrufu Teşvik İkramiyeleri, Kumbara Reklamları, Dış Mekân Reklamları, Kumbara ve Çocuk, Sergilerde Kumbara ve Dijital Kumbara başlıklarını taşıyan 7 bölümden oluşuyor. 360 derece sanal tur özelliği ile gezilebilen sergi mekânlarında metinleri dinlemek, videoları izlemek, dergi okuyabilmek ve yapboz gibi oyunlar oynayabilmek mümkün.

Devamını Oku

Dr. Öğr. Üyesi Ebru Nalan Sülün Türkiye de Çağdaş Sanat Koleksiyonculuğu

Dr. Ebru Nalan Sülün tarafından yazılan “Türkiye’de Çağdaş Sanat Koleksiyonculuğu” kitabı; Elgiz, Sabancı, Eczacıbaşı ve Kıraç koleksiyonlarının başlangıç, gelişme ve müzeleşme sürecinin Türkiye sanat piyasasına etkilerini konu ediyor. Türünün ilk örneği olarak Türkiye’de sanat koleksiyonculuğunun gelişimine, özel müzelerin kurulmasına dair kaynak arayanlar için tatmin edici bir içerik sunuyor.

Devamını Oku

Himmet Öcalin Antalya Müzesine Yeni Bina Yapılması ve Müze Alanının Genişletilmesi Konusunda Görüşleri Destek Buldu

Ajans Kurucumuz Himmet Öcal’ın 2012 yılında Kurucusu olduğu Antalya Sanayici İş Adamları Derneği’nde (ANSİAD) dile getirdiği Antalya Müzesi’ne yeni bina yapılması ve müze alanının genişletilmesi konusunda görüşleri destek buldu.

Devamını Oku

Gücünüze Güç Katmak için

Sektöründe lider firmaların tercih ettiği dijital hizmetler ve baskı çözümleri sizin de hakkınız. Gelin siz de gücünüze güç katmak için Orkun Ozan Medya ile tanışın.

Devamını Oku

Dünyanın Her Yerine Ulaşmak Sosyal Medya ile Çok Kolay

Dünyanın her yerine ulaşmak sosyal medya ile çok kolay. Çözüm ortağınız olarak Orkun Ozan Medya Hizmetleri yanınızda.

Devamını Oku

Satışlarınızı Arttırmak İçin Ekibimizle Tanışın!

Daha çok trafik almak, en önemlisi satışlarınızı arttırmak istiyorsanız SEO konusunda alanında lider ekibimizle tanışın.

Devamını Oku

Mobil Uygulamaya İle Müşteri Portföyünüzü Genişletin

Bir mobil uygulamaya sahip olmak isteyen ve bu sayede müşteri portföyünü genişletmeyi düşünenlerin de yanındayız.

Devamını Oku

2018 Yılında Görsel Kurumsal Kimliklerini Düzenlediğimiz Bazı Markalar

İşte 2018 yılı kurumsal kimlik tasarım örnekleri; Doğru Kurumsal kimlik tasarımları, markanızı öne çıkarmak için gereken en önemli etkendir. Kurumsal kimlik kısaca pazarlamada bir kurumun, duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimidir. Kurumsal kimliğinizde kullanıcağınız renklerin ve fontların insan psikolojisine direk etkisini unutmayın!

Devamını Oku

Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş. Fotolyo ile Fotokitap Pazarına da Giriyor

Antalya’da prestijli kreatif çalışmalarıyla tanınan Orkun Ozan Medya Hizmetleri A.Ş., yeni fotokitap markası Fotolyo ile internetten fotokitap siparişi ve satışı gerçekleştiriyor. Fotolyo web sitesinde kanvas ve poster baskılar, takvimler, hediyelik ürünler, Atatürk temalı ürünler, 3D baskı kabartma resim de sipariş edilebiliyor.

Devamını Oku

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerini Ağırladık

@AkdenizÜniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü #öğrencileri baskı teknikleri dersi kapsamında #matbaa mızı ziyaret ettiler.

Devamını Oku

Antalya Devlet Opera ve Balesi Yeni Sanat Sezonunu The Funtime Of The Opera ile Açıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2020-2021 sanat sezonunu muhteşem bir konser ile açıyor. “Operada hayalet değil, eğlence var” sloganıyla yola çıkan şef Musa Göçmen’in sahneye koyduğu “The Funtime of the Opera”, 19 Eylül 2020 Cumartesi akşamı saat: 20.30’da Kepez Belediyesi Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında belirlenen hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun hale getirilen oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilecek olan konserde Antalya DOB orkestrasını şef Musa Göçmen yönetecek.

Operanın 7’den 70’e herkes tarafından sevilmesini amaçlayan eserde, soprano Işılay Meriç Karataş ve Bilge Yılmaz, mezzo-soprano Medine Tuganova, tenor Göksay Yaran ve bariton Serhat Konukman solist olarak sahne alacak.

Fiyatları 50 ve 75 TL olan konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.

Devamını Oku

Online Sanat Organizasyonları

Evde kalmak zorunda kaldığımız ve gerekmedikçe dışarıya çıkmadığımız bu günler sanatseverleri oldukça üzdü. Ancak bu dönemde sanattan uzak kalmak için bir sebep yok çünkü sanat galerileri elinizin altında. Evden çıkmadan da bir çok sanat galerini gezebilirsiniz. Işte online gezebileceğiniz bazı sanat galerileri:

ART BASEL; 1970 yılında İsviçre’de küçük bir fuar olarak işe koyulan Art Basel, zaman geçtikçe dünyanın en iyi tanınan sanat fuarlarından biri olmayı başarmıştır.

Devamını Oku

Palmira Antik Kenti görüntüleri kalıntıları ve kültürel hatırasıyla kitap haline getirildi

"Çölün Gelini Palmira: Görüntüleri, Kalıntıları ve Kültürel Hatırasıyla" isimli eser kitapseverler ile buluştu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanan kitapta etrafı çöllerle çevrili yeşil bir vaha olan Palmira'nın IŞİD tarafından istilasının ardından yaralarını sarma sürecine ithafta bulunuluyor. Kitapta eski haritalar, çizimler, tablolar, fotoğraflar ve dijital görüntülerle bu kültür mirasının korunması ve yaşatılması amaçlanıyor.

Devamını Oku